18 Ocak 2013 Cuma

En beğenilen goblenler, yeniden stokta!

Bir kısmını anasayfamızdan da görüntüleyebileceğiniz Collection D'art marka goblenlerden en beğendiğiniz 20 model yeniden stoklarımızda!!! Bu goblen markasının 100'den fazla modelini 24 saat içinde kargoya verilecek şekilde, online olarak satın alabilirsiniz.

3 Ocak 2013 Perşembe

Kanaviçe dergisi 28. sayı çıktı!!!

Kanaviçe dergisi sayı 28

Online kanaviçe dergisi satın almak için
http://www.goblenci.com/kitap-ve-dergiler/kanavice-dergisi/kanavice-dergisi-28.html

Kanaviçe Dergisi 28. sayıda
- Yumuşak renk geçişleri ile çiçek demetinden oluşan rüya gibi bir yastık,
- Bahçeli bir kulübe modeli,
- Çiçek çelenkli yünle işlenmiş iki adet goblen yastık,
- Sevimli bir çiftlik manzarası modeli,
- Eski model bir İspanyol gemisi ile rafta çiçekler panosu,
- Önünde çoban köpeği ile dağ evi tablosu,
- Rengarenk çiçekli bir masa örtüsü,
- Çini desenli masa örtüsü,
- Patchwork desenli yastık,
- ve önceki sayıda yayınlamış olduğumuz yuvarlak bordürlü çiçek serisinin devamı olan lale ve menekşe desenli iki adet tablo modeli, bu sayıda işlenmek üzere sizi bekliyor...
Yepyeni bir Kanaviçe’den herkese merhaba,

Tüm Kanaviçecilere Merhaba, 28. sayımızla birlikte 7. yılımızı geride bırakmanın sevinci içerisindeyiz. Bugüne kadar sizlerle çok farklı modeller ve fikirler paylaştık. Dünyanın dört bir yanından farklı kanaviçe tasarımcısı, ressam, illüstratör ve hattatların eserlerini sizlere farklı konseptler içerisinde sunmaya çalıştık. Bunca senedir bizleri beğeni ile takip eden, e-postaları ile destek olan ve görüşlerini paylaşan, blog ve internet sitelerinde Kanaviçe dergisinden ve dergiden yaptıkları modellerden bahseden tüm okurlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Türkiye’de çıkan ilk uzun soluklu kanaviçe dergisi olarak umarız daha nice seneler Kanaviçe sizlerle olur.. Bu sayımızda da yine sizleri farklı projeler bekliyor: Aramıza yeni katılan tasarımcı, ressam, illüstratör Lynn Horrabin’den yumuşak renk geçişleri ile çiçek demetinden oluşan rüya gibi bir yastık, yıllardır severek takip ettiğiniz ve kanaviçe kitaplarını satın aldığınız tasarımcı-ressam Susan Bates’den bahçeli bir kulübe, yılların tasarımcısı Lesley Teare’den goblen severler için çiçek çelenkli yünle işlenmiş iki adet goblen yastık, yine aynı tasarımcıdan sevimli bir çiftlik manzarası, tabloları ile tanıdığınız Carol Thornton’dan eski model bir İspanyol gemisi ile rafta çiçekler panosu, Kanaviçe Motif Serisi adı ile seri kitapları çıkan Maria Diaz’dan önünde çoban köpeği ile dağ evi tablosu, Alman tasarımcı Irmtraud Fritsche’den rengarenk çiçekli bir masa örtüsü, Patricia Shea’den çini desenli masa örtüsü, patchwork desenli yastık ve önceki sayıda yayınlamış olduğumuz yuvarlak bordürlü çiçek serisinin devamı olan lale ve menekşe desenli iki adet tablo sizler tarafından işlenmeyi bekliyor...

KANAVİÇE MOTİFLERİ SERİSİ - 5 Manzaralar


Kanaviçe Motif Serisi olarak yayına hazırlamış olduğumuz serinin beşinci kitabı Manzaralar çıktı.
Serinin daha önceki kitapları Bahçe ve Çiçekler, Bebek ve Çocuk, Bordürler, Masa Örtüleri.
Bu seriye; gerek yurt içindeki kanaviçe meraklıları gerekse yurt dışındaki kanaviçecilerin gösterdiği ilgiden dolayı yerli yabancı tüm okurlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

kanaviçe motifleri, kanaviçe modelleri
Birbirinden güzel 50 manzaradan oluşan bu model kitabı kış, ilkbahar, sonbahar ve yaz manzaraları, Türkiye, İngiltere ve Ortadoğu ve Balkanlarda yer alan önemli tarihi ve kültürel yerler ve binalar, sevimli kulübeler, doğa ve kır manzaraları, deniz ve sahil manzaraları, çiçek tarlaları, bahçe ve ev manzaraları, orman, şelale, Akdeniz ve İstanbul manzaralarından oluşmaktadır.
Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi, bu kitapta da kumaş ve model ölçüsü belirtilmemiş, isteyen dilediği sıklıktaki sayılabilir kumaş üzerine bu modelleri işleyebilir. İplik olarak DMC Muline nakış ipliklerinin renk kodları modelin şemasının yanında renk anahtarı şeklinde verilmiştir. Bu modelleri ister çerçeve yaptırarak, isterseniz de evde kendiniz plastik çerçeve-kasnaklara gerek duvarınıza asabilir, dilerseniz de pano yerine yastık, çanta, kılıf gibi objeler üzerine işleyerek sıra dışı kullanım alanları oluşturabilirsiniz.
Renkli kanaviçe modellerin şemaları ve beraberinde DMC renk anahtarlarını içerir.

Goblen, etamin kumaşları, etamin bantlar