9 Haziran 2009 Salı

İSMEK - Feshane 2009

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK)'in, Feshane Kültür Merkezi'nde düzenlediği 12. İSMEK Genel Sergisi'nin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük el sanatları sergisi olarak kabul edilen sergide, İSMEK kursiyerlerinin binlerce el sanatı ürünü sergileniyor.

İSMEK'ten yapılan açıklamaya göre, açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş tarafından yapılan 12. İSMEK Genel Sergisi, birbirinden güzel ve nadide eserler ile ziyarete açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursu (İSMEK) kursiyerlerinin el emeği göz nuru binlerce eserinin yer aldığı serginin açılışına Özleyiş Topbaş, İstanbul Valisi Muammer Güler'in eşi Neval Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın eşi Hülya Cerrah, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Tanır, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman, İSMEK'e destek veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Küçükmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, İSMEK'in ortak eğitim hizmeti yürüttüğü Hollanda Mondriaan Eğitim Kurumları heyeti ile çok sayıda İstanbullu katıldı.

İSMEK, sergi boyunca Sıtkı Aslanhan "Sınav Öncesi Ailenin Rolü", Kişisel Gelişim Uzmanı Adil Maviş "Düşünce Gücüyle Değişim", Ali Düşenkalkar "Türkçeyi Türkçe Konuşmak İstiyorum", Dr. Nilgün Görken Ramazanoğlu "Dengeli ve Sağlıklı Beslenme", Sibel Turnagöl " Moda Söyleşisi" gibi konu başlıkları altında seminerler düzenleyecek. Sergide ayrıca söyleşiler, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konserleri, ney ve ud dinletileri de gerçekleştirilecek.

6 - 14 Haziran 2009 tarihleri arasında devam edecek 12. İSMEK Genel Sergisi Feshane Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

7 Haziran 2009 Pazar

Kanaviçe-etamin Bant-Bordür

Sitemize goblen, etamin, kanaviçe kumaşları kategorisinin altında, havlu kenarı ve raf örtü kenarı olarak kullanabileceğiniz Dmc etamin Bant-bordürler eklenmiştir. İlgili kategoriye gitmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Goblen Etamin Kanaviçe Kumaşları